Gdzie oddać głos w wyborach? Lokalizacja lokali wyborczych we Wrocławiu

W najbliższą niedzielę, 15 października, nadejdzie właściwy czas na wybory parlamentarne, podczas których Polacy będą decydować o składzie Sejmu i Senatu na kolejne cztery lata. Wybrany zostanie ilość 460 posłów i 100 senatorów. Tego samego dnia odbędzie się również referendum. We Wrocławiu mieszkańcom do dyspozycji będzie postawionych 316 obwodowych komisji wyborczych. Mimo że miasto nie zdecydowało się na zapewnienie darmowej komunikacji w dniu wyborów, transport do lokali wyborczych gwarantowany jest dla osób o ograniczonej mobilności, posiadających stosowne zaświadczenie. Jeśli masz problem z określeniem miejsca, gdzie możesz oddać swój głos, podpowiemy jak odnaleźć właściwy lokal wyborczy.

Następna niedziela, 15 października, to dzień, w którym każdy uprawniony obywatel będzie miał możliwość dokonania wyboru swoich przedstawicieli w Sejmie i Senacie na następną kadencję, trwającą cztery lata. W tym samym dniu przeprowadzone zostanie także referendum. Każdy wyborca otrzyma do ręki trzy karty do głosowania: jedną z listą kandydatów do Sejmu, drugą z listą kandydatów do Senatu oraz trzecią dotyczącą tematów referendum. Aby głos był ważny, na wybranym kandydacie należy postawić znak X. Lokale wyborcze na terenie całego kraju są otwarte dla wyborców od godziny 7 rano do 21 wieczorem.

Chociaż Wrocław nie zapewni darmowej komunikacji publicznej 15 października, osoby o ograniczonej mobilności posiadające odpowiednie zaświadczenie mogą liczyć na transport do lokali wyborczych.

Informacje o tym, gdzie w stolicy Dolnego Śląska można oddać swój głos w wyborach parlamentarnych 2023, są dostępne na oficjalnej stronie miasta. Jeżeli nie jesteś pewien, gdzie dokładnie znajduje się Twój lokal wyborczy we Wrocławiu, możesz to sprawdzić korzystając z wyszukiwarki obwodowych komisji wyborczych dostępnej online.