Dylemat Koalicji Obywatelskiej w związku z nadchodzącymi wyborami samorządowymi we Wrocławiu 2024

W kontekście zbliżających się wyborów samorządowych na prezydenta Wrocławia w 2024 roku, Koalicja Obywatelska stoi przed niełatwą decyzją. Jak się okazuje, ugrupowanie to nie zamierza udzielić swojego wsparcia Jackowi Sutrykowi, obecnemu prezydentowi miasta, ani wystawić swojego kandydata – posła Michała Jarosa. Bogdan Zdrojewski, reprezentujący barwy Platformy Obywatelskiej, wyraża swój dyskomfort związany z tą sytuacją: „Jestem tym zdezorientowany”.

Przez długie tygodnie, sympatycy i członkowie Platformy Obywatelskiej z niecierpliwością oczekiwali na rozstrzygnięcie kwestii wsparcia dla kandydatów na stanowisko prezydenta Wrocławia. W gronie ewentualnych pretendentów znalazły się dwie osoby – Michał Jaros, lider PO na Dolnym Śląsku i Jacek Sutryk, pełniący obecnie funkcję prezydenta miasta.

Jednakże, teraz wydaje się być już niemal pewne, że ani jeden z tych kandydatów nie otrzyma poparcia ze strony PO czy innych partii tworzących Koalicję Obywatelską. W konsekwencji tej decyzji, Platforma Obywatelska w wyborach na prezydenta Wrocławia nie będzie miała swojego reprezentanta.