Dwóch Ukraińców zatrzymanych za cyberprzestępstwo na Podkarpaciu

Na terenie Wrocławia i Jarosławia zatrzymano dwóch mężczyzn pochodzących z Ukrainy, którym przypisywane jest dokonanie cyberataku. W wieku 26 oraz 30 lat obywatele Ukrainy stali się podejrzanymi w sprawie o włamanie do konta bankowego jednej z kobiet zamieszkujących gminę Chłopice na Podkarpaciu. Skutkiem ich działań kobieta poniosła stratę rzędu niemal 30 tysięcy złotych. Następstwem podejrzeń była decyzja o umieszczeniu mężczyzn w areszcie.

Portal TVP 3 Wrocław informował w ubiegłym tygodniu o oszustwie, którego ofiarą padła 36-letnia mieszkanka gminy Chłopice. Kobieta została oszukana podczas próby sprzedaży sukienki w Internecie. W procesie potwierdzania transakcji nacisnęła link, który został jej przesłany. Następnie wielokrotnie wprowadzała dane logowania do swojego konta bankowego w sieci. W rezultacie, straciła blisko 30 tysięcy złotych, gdyż oszuści uzyskali dostęp do jej konta.

Policjanci, po przeprowadzeniu śledztwa, odkryli, że część skradzionych środków została przez złodziei wykorzystana na zakup sprzętu elektronicznego w dwóch sklepach na terenie Wrocławia.

Informacje te doprowadziły do kontaktu policji z Jarosławia z funkcjonariuszami z Wrocławia. To właśnie tam dwóch obywateli Ukrainy zostało zatrzymanych w jednym ze sklepów. Nieświadomi niczego mężczyźni pojawili się w sklepie, aby odebrać swoje zamówienie – poinformowała asp. szt. Anna Długosz, pełniąca funkcję oficera prasowego Komendy Policji w Jarosławiu.