rondo

Czy na drodze do Wałbrzycha powstanie nowe rondo?

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad właśnie podpisała umowę, dotyczącą dokumentacji projektowej. Czego dokładnie ma ten projekt dotyczyć? Chodzi o rozbudowanie skrzyżowania, znajdującego się na drodze krajowe nr 35. Dlaczego akurat to skrzyżowanie jest takie istotne? Chodzi o drogę między Wrocławiem a Wałbrzychem. Sprawna komunikacja między dużymi miastami jest niezwykle ważna zarówno dla kierowców samochodów osobowych, jak i dla pasażerów komunikacji miejskiej. Nie ma więc zgody na to, aby jazda przez tego rodzaju odcinki miała być niebezpieczna dla użytkowników. Dlatego właśnie w miejscu skrzyżowania pojawi się nowiutkie rondo, które z założenia ma ułatwić ruch po tym właśnie odcinku.

Kiedy inwestycja będzie gotowa?

Musimy liczyć się z tym, że prace potrwają dość długo. Umowę dopiero podpisano, a dokumentacja projektowa dopiero ma powstać. Samo sporządzenie tych dokumentów jest czasochłonne. Mimo to budowlańcy z Wrocławia wielokrotnie udowodnili, że pracują bardzo sprawnie i nie boją się wyzwać. Możemy więc spodziewać się, że również budowa tego ronda przebiegnie sprawnie. Nie mamy jeszcze pewności co do tego, ile wyniosą wszystkie koszty, ani skąd dokładnie wezmą się na to środki.

Po co rondo na drodze?

Tworzenie rond okazuje się bardzo przydatne, kiedy mamy jakieś chaotyczne skrzyżowanie na drodze. Gdy ulica jest ruchliwa, to trudno tak manewrować, żeby uniknąć groźnego zdarzenia. Jeśli jednak na drodze jest rondo, to wtedy ruch jest nieco ułatwiony. Zasady są proste i każdy wie, kiedy może wjechać i gdzie ma skręcić. Niektórzy uważają wręcz, że we Wrocławiu jest zbyt mało takich rozwiązań. Choć mamy do czynienia z jednym z największych miast w Polsce, to jego ruch uliczny wcale nie jest tak idealny, jak by się tego chciało. Co roku dochodzi do groźnych wypadków i innych nieprzyjemnych zdarzeń na drodze. Oczywiście w dużej mierze winę ponoszą nieostrożni kierowcy. Nie zmienia to jednak fakty, że odgórna organizacja ruchu również jest niezwykle ważna. Czasami to właśnie ona decyduje o liczbie nadmiarowych zgonów na jezdni. W końcu nie wszystkie wypadki są jedynie winą kierowcy.

Więc informacji z Wrocławia znajdziesz na wro.com.pl.