Charytatywny Rajd Koguta – niezwykłe wydarzenie zabytkowej motoryzacji

W sobotę 10 czerwca w Oławie odbędzie się wyjątkowe wydarzenie, jakim jest Charytatywny Rajd Koguta. Podczas trzydniowego rajdu uczestnicy będą mieli okazję przejechać 530 km trasę z Oławy do Stegny, pokonując wiele miejscowości po drodze. Na starcie rajdu zgłosiło się aż 2,6 tysiąca pojazdów o niezwykłym charakterze i historii, a na jego zakończenie czeka Wartburg z 1990 roku do zdobycia. Szum morza, wspaniała atmosfera oraz świadomość niesienia pomocy innym sprawią, że impreza ta będzie prawdziwą przygodą.

Organizatorzy tego charytatywnego przedsięwzięcia zapowiadają, iż jest to największa tego rodzaju impreza w Europie. Rajd rozpocznie się 8 czerwca i potrwa do 10 czerwca. Uczestnicy rajdu będą przemierzać trasę prowadzącą przez Oławę, Poznań, Piłę, Chojnice, Czersk, Tczew aż do Stegny.

Do udziału w rajdzie dopuszczone są pojazdy wyprodukowane w Polsce lub krajach bloku wschodniego, które mają co najmniej 20 lat, a także inne wehikuły wyprodukowane do 1994 roku – w tym samochody, ciągniki, motocykle czy nawet rowery. Ponad 2600 zarejestrowanych ekip będzie miało okazję sprawdzić się za sterami niezwykłych maszyn.

Organizacją Charytatywnego Rajdu Koguta zajmuje się Muzeum Motoryzacji Wena w Oławie, które dba o to, aby ta niecodzienna impreza wpisała się w serca entuzjastów motoryzacji oraz tych, którzy pragną wesprzeć innych.