Centrum handlowe Swoja Olimpia we Wrocławiu będzie rozbudowane. Prace budowlane już trwają.

Wskutek prac budowlanych, które rozpoczęły się przy skrzyżowaniu ulic Swojczyckiej i Magellana, oczekiwane jest powiększenie centrum handlowego Swoja Olimpia. To obiekt, który zdobył zwycięstwo w najnowszej edycji konkursu Piękny Wrocław, a jego ekspansja przewidziana jest na nadchodzący rok.

Rozbudowa tego wielokrotnie nagradzanego centrum handlowego odbywa się tuż obok pierwotnej struktury, lecz po przeciwnej stronie ulicy Magellana. Planowane jest postawienie trzech nowych budynków, z których każdy będzie służył różnym funkcjom. Powstaną tam trzynaście sklepów, w tym pięć o dużym metrażu, lokale gastronomiczne oraz 150 miejsc parkingowych dla klientów. Rossmann to jedna ze znanych firm, która planuje otworzyć tam swoją siedzibę. Chociaż handel i usługi będą dominować na parterze, na dwóch górnych piętrach przewidziane są mieszkania na wynajem.

Centrum handlowe Swoja Olimpia zdobyło Grand Prix w ostatniej edycji konkursu architektonicznego Piękny Wrocław, przewodząc nad innymi budynkami oddanymi do użytku we Wrocławiu w latach 2021 i 2022. Elegancki design i funkcjonalność tego obiektu zostały pozytywnie przyjęte, a jego unikalna estetyka odgrywa kluczową rolę w harmonijnym związku z otaczającym go osiedlem mieszkaniowym.

Centrum handlowe Swoja Olimpia to doskonały przykład na to, jak architektura użytkowa może zachwycać nie tylko funkcjonalnością, ale i estetyką. Jego niewielka struktura idealnie wpasowuje się w krajobraz miejski. Wydaje się prosty, ale jest wyrafinowany. Nie ma tu żadnych niepotrzebnych ozdób. Całość harmonijnie współgra z otoczeniem, zachwycając nietuzinkową elewacją i unikalnym podziałem bryły budynku – tak swoją decyzję argumentowała jury konkursu Piękny Wrocław, którego przewodniczącą jest Magdalena Wankowska, dyrektor Wydziału Architektury i Zabytków Urzędu Miejskiego Wrocławia.