Bryan Fiabema dołącza do Realu Sociedad po opuszczeniu Chelsea FC

Znanego wcześniej jako zawodnika Chelsea FC, Bryana Fiabemę, który był na celowniku Śląsk Wrocław, oficjalnie przyjmie teraz w swoje szeregi Real Sociedad. Klub ten z radością ogłosił nawiązanie współpracy z Fiabemą, dzięki umowie o wolnym transferze. Nowy kontrakt piłkarza będzie obowiązywać do końca czerwca 2024 roku, ale zawiera możliwość przedłużenia na taki sam okres. Na razie planowane jest włączenie go do drużyny rezerwowej, która ma nadchodzący sezon na trzecim poziomie rozgrywek w Hiszpanii.

Do lipca tego roku Bryan był częścią Chelsea FC, ale tylko w drużynach juniorskich. We wrześniu poprzedniego roku został przeniesiony do Forest Green Rovers na zasadzie wypożyczenia i tam zagrał w 12 meczach League One. Był również powoływany do reprezentacji młodzieżowej Norwegii.

Po zakończeniu kontraktu z Chelsea, Fiabema znalazł się na pozycji wolnego agenta i przyciągnął uwagę kilku klubów, w tym Śląska Wrocław. Dyrektor sportowy David Balda ujawnił na Twitterze, że negocjacje trwały ponad miesiąc i że piłkarz rozważał propozycje tylko od dwóch klubów.

Real Sociedad, który zajął czwarte miejsce w ubiegłym sezonie La Liga i zakwalifikował się do Ligi Mistrzów, był dosyć ostrożny podczas tego okna transferowego. Przyjęli tylko dwóch nowych graczy: Hamari Traore i Andre Silva, którzy zostali wypożyczeni z RB Lipsk.

Ciekawostką jest fakt, że Śląsk Wrocław niedawno zdołał pozyskać jednego z zawodników Realu Sociedad – Petera Pokornego. Ponadto latem do drużyny dołączyło kilka innych graczy, jednak nie jest to koniec zmian w składzie.