Biathlonista z MKS Karkonosze zdobywa srebro na Mistrzostwach Europy Juniorów w Sprincie na 10 km

Zawodnik biatlonu z klubu MKS Karkonosze Jelenia Góra, wywalczył drugie miejsce, zdobywając srebrny medal podczas mistrzostw Europy juniorów w sprincie na dystansie 10 km. Wydarzenie to miało miejsce na Polanie Jakuszyckiej, gdzie pierwsze miejsce przypadło Arttu Heikkinenowi z Finlandii. Trzecią pozycję w zawodach zajął Jakob Kulbin z Estonii.

Naszą reprezentację godnie reprezentował Zawół, który mimo dwóch pomyłek na strzelnicy, ukończył rywalizację ze stratą niespełna pół minuty do zwycięzcy – Heikkinena. Różnica między jego czasem a czasem trzeciego w klasyfikacji Kulbina, wynosiła natomiast prawie 20 sekund. Pragnę także zaznaczyć, iż walka o trzecie miejsce była niezwykle zacięta. Estończyk Kulbin stoczył emocjonujący pojedynek ze Słowakiem Jakubem Borgulem, którego ostatecznie pokonał minimalną różnicą 0,5 sekundy.

Przed rywalizacją mężczyzn, o medale zmierzyły się kobiety. Najwyżej sklasyfikowaną z polskich zawodniczek była Barbara Skrobiszewska, która ukończyła bieg na dziewiątym miejscu. Zmagania na dystansie 7,5 km zakończyły się triumfem Austriaczki, Lary Wagner. Drugie miejsce przypadło Sonji Leinamo reprezentującej Finlandię, zaś trzeci stopień podium zajęła kolejna reprezentantka Austrii – Anna Andexer.

Na zakończenie tej sportowej imprezy zaplanowano na niedzielę biegi ze startu wspólnego.