Apel o pomoc dla podopiecznych z Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego w Jaszkotlu

Podopieczni Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego zlokalizowanego w miejscowości Jaszkotle pod Wrocławiem są w desperackiej potrzebie wsparcia. Chorujące i nierzadko porzucone przez rodzinę dzieci, które nigdy nie miały możliwości doświadczania normalności, są pod stałą opieką placówki. Dzięki zaangażowaniu personelu, wiele przypadków, które pierwotnie określone były jako „beznadziejne”, zyskuje nową szansę. Dzieci na nowo uczą się komunikacji i odzyskują część swojej sprawności. Niemniej jednak, aby to możliwe było, niezbędne jest zapewnienie im odpowiednich warunków.

Fundacja „To się uda” zainicjowała akcję zbierająca środki finansowe z okazji 30-lecia istnienia zakładu. Pieniądze są potrzebne na przeprowadzenie remontu oraz wyposażenie sal rehabilitacyjnych w sprzęt lepszej jakości. Ponadto, fundusze zostaną przeznaczone na diagnostykę, która nie jest możliwa do przeprowadzenia na terenie samego zakładu.

Działania Fundacji wsparła Anna Wyszkoni – piosenkarka i od lat ambasadorka zakładu w Jaszkotlu. Artystka postanowiła zorganizować koncert, z którego dochód zostanie przekazany na rzecz podopiecznych placówki. Wyszkoni nagrała również specjalną wersję utworu „Od nieba do nieba”, mającą na celu promowanie zbiórki. Dzięki stronie internetowej akcji, można nie tylko obejrzeć teledysk do piosenki, ale także przekazać darowiznę. W ramach zbiórki, możliwe jest również licytowanie obrazu stworzonego przez opiekunki i dzieci z Jaszkotla.