Amerykańska sieć fast food Popeyes otwiera pierwszą placówkę w Polsce

Na mapie gastronomicznej Wrocławia pojawiło się nowe miejsce. Pasaż Grunwaldzki stał się gospodarzem pierwszego w Polsce punktu fast foodowej sieci Popeyes. Wydarzenie miało miejsce 7 lipca 2023 roku i było prawdziwym świętem dla miłośników amerykańskiej kuchni, zwłaszcza kurczaków w chrupiącej panierce.

Pierwsi odwiedzający mogli skorzystać z różnorodnych atrakcji przygotowanych na tę okazję. Restauracja oprócz tradycyjnych smakołyków serwowanych na pomarańczowym dywanie, oferowała darmowe posiłki oraz roczne vouchery na Chicken Sandwich zupełnie za darmo. Z ciekawością obserwowaliśmy entuzjazm zgromadzonych fanów burgerów i frytek, którzy z radością witali debiut Popeyesa we Wrocławiu.

Warto przypomnieć, że Popeyes to nie byle jaki gracz na rynku fast foodów. Jest to amerykańska sieć stojąca czołem do takich gigantów jak McDonald’s i KFC. Na całym świecie działa prawie 4200 restauracji tej marki, które można spotkać w ponad 30 krajach, na wielu kontynentach. Specjalnością Popeyes są smaki rodem z Luizjany – autentyczne i pełne aromatu potrawy. Siedziba firmy w Polsce jest zlokalizowana we Wrocławiu, co wyjaśnia, dlaczego to właśnie ta lokalizacja została wybrana na miejsce otwarcia pierwszej placówki tej marki w naszym kraju.