Aleks Petkov przedłuża swój kontrakt ze Śląskiem Wrocław do 2026 roku

Nie zakończy się umowa Aleksa Petkova, bułgarskiego obrońcy Śląska Wrocław, po sezonie 2023/2024. Dzięki rozgrywaniu wymaganej ilości meczów, kontrakt piłkarza został samoczynnie przedłużony aż do 30 czerwca 2026 roku.

Petkov szybko stał się jednym z najważniejszych graczy pod wodzą Jacka Magiery, trenera Śląska Wrocław. Mimo iż jest członkiem klubu od lipca 2023 roku, zdążył już zagrać w 21 spotkaniach PKO BP Ekstraklasy. Dodatkowo, na swoim koncie ma jedną asystę.

– Przybyłem do Śląska z przekonaniem, że to idealne miejsce do rozwoju mojej kariery i nie zawiodłem się. Jest mi niezmiernie miło, że mogę tutaj pozostać na dłużej. Zbudowałem silne relacje zarówno z członkami drużyny, jak i wiernymi kibicami, na których wsparcie zawsze można liczyć. Dam z siebie wszystko – deklaruje Petkov.

24-letni piłkarz połączył efektywną grę dla Śląska z reprezentowaniem Bułgarii na arenie międzynarodowej. Dotychczas Petkov zagrał w sześciu meczach dla seniorskiej drużyny narodowej swojego kraju.

– Kiedy dokonywaliśmy transferu Aleksa, to posiadał wszystkie cechy, które szukaliśmy u środkowego obrońcy. Jest silnym i ambitnym zawodnikiem, który dodatkowo świetnie radzi sobie z prowadzeniem piłki. Jesteśmy bardzo zadowoleni z jego postępów i mamy nadzieję, że nadal będzie kluczowym elementem naszej defensywy – wyjaśnia David Balda, dyrektor sportowy Śląska Wrocław.

Aleks jest niezwykle wartościowym graczem w naszym zespole i jestem szczęśliwy, że przedłużyliśmy jego kontrakt do 2026 roku. To kolejny podstawowy zawodnik po Rafale Leszczyńskim, Petrze Schwarzu, Matiasie Nahuelu i Piotrze Samcu-Talarze, który zostanie z nami na kolejne lata. Konsekwentnie budujemy przyszłościowy skład i mam nadzieję, że przyniesie to pozytywne rezultaty – komentuje Patryk Załęczny, prezes WKS-u.