3 pomysły na imprezę firmową we Wrocławiu

Zastanawiasz się nad organizacją imprezy firmowej? Szukasz inspiracji i pomysłów na wspólne spędzenie czasu z pracownikami? Chciałbyś, aby spotkanie firmowe było skuteczne, nietypowe i pomocne w integracji zespołu? Oto 3 sprawdzone pomysły na imprezę firmową we Wrocławiu.

Organizacja imprezy firmowej to nie lada wyzwanie. Wiele zależy od tego, jak impreza firmowa miałaby wyglądać oraz jaki miałaby mieć cel. Nietypowe, unikalne spotkania integracyjne mogą przynieść wiele korzyści. Z jednej strony integrują zespół, a osoby pracujące w nim lepiej się poznają i dogadują. Z drugiej – dobrze zgrany i rozumiejący się zespół będzie przynosił lepsze efekty dla firmy. Dlatego tak ważne jest, aby budować zaangażowanie pracowników poprzez wspólną integrację. W jaki sposób można tego dokonać? Organizując imprezę firmową!

3 pomysły na imprezę firmową we Wrocławiu

Wrocław to miejsce, w którym można zorganizować nietypowe spotkanie integracyjne lub niezapomnianą zabawę dla pracowników. Imprezy firmowe we Wrocławiu nie muszą być nudne i sztampowe. Nietypowe i ciekawe wydarzenia będą lepiej zapamiętane przez pracowników. Jakie mamy propozycje na takie spotkania?

Gra miejska we Wrocławiu

Pierwszą propozycją na niezapomnianą integrację wśród pracowników jest gra miejska z wykorzystaniem kodów QR. Gra miejska to popularna forma rozrywki, w czasie której eksploruje się przestrzeń miejską w celu wykonywania określonych zadań. Jej rolą jest także przybliżenie walorów turystycznych, architektonicznych lub krajoznawczych danego terenu, na którym gra miejska się odbywa. Bardzo często fabuła gry opiera się na poszukiwaniach ukrytych w przestrzeni miejskiej zagadek, które trzeba rozwiązać, aby jak najszybciej móc wyruszyć ku dalszej przygodzie. Czyż nie brzmi to ekscytująco?

Taka właśnie jest gra miejska po Wrocławiu z wykorzystaniem kodów QR. Sprawdzi się jako forma integracji firmowej nawet dla rodowitych wrocławiaków. Zabawa wymaga współpracy i zespołowego działania, aby skutecznie rozpracować przeciwników. W tym przypadku przeciwnikiem będzie inna drużyna z tej samej firmy. Wzajemna rywalizacja działa motywująco, szczególnie kiedy na zwycięską drużynę czeka nagroda.

Wrocław zabytkowym tramwajem

Jeśli myślisz o organizacji spotkania integracyjnego we Wrocławiu, szczególnej uwadze polecamy przejażdżkę po Wrocławiu zabytkowym tramwajem. To świetny sposób nie tylko na organizację firmowego spotkania, ale także połączenie imprezy z niestandardowym zwiedzaniem miasta. Zabytkowy, niebieski tramwaj sprawdzi się jako pomysł na organizację firmowego wypadu także dla gości zza granicy.

Przejażdżka zabytkowym tramwajem odbywa się przez trzy najważniejsze obszary turystyczne w mieście. Trasa prowadzi przez Ostrów Tumski, Stare Miasto oraz tereny wystawowe. W trakcie podróży przewodnik-konduktor będzie opowiadał o historii oraz ciekawostkach związanych z Wrocławiem. A dzięki osobnym szynom, po którym się porusza, całość zamknie się w 1,5 godzinnej wycieczce. Taka atrakcje może być początkiem firmowego spotkania.

Gra terenowa Geozbieracze

Trzecim, niestandardowym pomysłem na organizację imprezy firmowej we Wrocławiu, będzie gra terenowa. Geozbieracze to drużynowy geocaching w czystej postaci. Jak działa gra terenowa i czy może być ciekawą formą na imprezę firmową? Wyobraź sobie, że dostajesz do ręki GPS z zapisanymi punktami. Musisz je odnaleźć w poszukiwaniu sprytnie schowanych skrytek. GPS prowadzi po linii prostej, więc trzeba kombinować, jak najprościej dostać się do punktu. Drużynowe poszukiwania upragnionej skrytki mogą być świetnym sposobem na integracje zespołu oraz wspólne działanie. A współpraca w terenie z pewnością przełoży się na wspólną pracę także w firmie.

Dużym atutem gry terenowej jest odkrywanie i eksploracja terenu, na którym się odbywa oraz integracja na świeżym powietrzu. Taką formę aktywności polecamy szczególnie wiosną oraz latem. Wrocławskie parki czy podmiejskie lasy idealnie sprawdzą się na organizację tego typu imprezy firmowej. Po zabawie warto zaplanować czas na wspólny piknik lub kontynuowanie spotkania w innym miejscu.

Wrocmania.pl zaprasza po więcej informacji o nietypowych imprezach firmowych we Wrocławiu