104. rocznica Policji Państwowej świętowana we Wrocławiu

Dzień 20 lipca (czwartek) był szczególny dla wrocławskich i dolnośląskich funkcjonariuszy Policji, ponieważ obchodzili oni 104. rocznicę istnienia Policji Państwowej. Uroczystości z tej okazji miały miejsce w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu, gdzie znaczna liczba policjantów została uhonorowana medalami państwowymi oraz awansami na wyższe stopnie służbowe.

Nie tylko dla funkcjonariuszy było to wyjątkowe święto. Mieszkańcy Wrocławia mieli okazję uczestniczyć w festynie zorganizowanym przez służby, który pełen był najróżniejszych atrakcji. Było to nie tylko interaktywne, ale także edukacyjne wydarzenie, które pozwoliło społeczeństwu na bliższe poznanie pracy i sprzętu używanego przez Policję.

W tym samym dniu, w Narodowym Forum Muzyki, policjanci z garnizonu dolnośląskiego zebrali się, by uroczyście uczcić 104-lecie powołania ich formacji. Tego dnia na placu Wolności odbywały się festynowe obchody, podczas których mogliśmy zobaczyć prezentacje sprzętu policyjnego, a dla gości przygotowano mnóstwo atrakcji. Całe to wydarzenie pod honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji gen. insp. Jarosława Szymczyka przyciągnęło tłumy mieszkańców miasta.