Zmiany na horyzoncie: Plany dotyczące długo zapomnianej działki przy Arena Tarczyński we Wrocławiu

Od kilkunastu lat, obszar w pobliżu wrocławskiej areny Tarczyński Arena na alei Śląskiej, który obecnie jest wielką dziurą, jest przedmiotem dyskusji. Jednakże wydaje się, że ten widok pełen zniszczeń może być wkrótce przekształcony, gdyż samorząd ma na celu stworzyć na tym miejscu halę sportowo-widowiskową. Istotną kwestią jest to, że budowę miałby sfinansować prywatny inwestor, a decyzja o tym, czy taki inwestor zostanie znaleziony, ma zapaść za kilka dni.

Działka ta czekała na swojego inwestora przez wiele lat. Początkowo plan zakładał, że powstanie tu centrum handlowe, które miało być realizowane przez właściciela Polsatu, Zbigniewa Solorza. Niemniej jednak, ze względu na komplikacje finansowe, projekt został porzucony, pozostawiając po sobie jedynie ogromne wykopane miejsce, które z biegiem czasu zamieniło się w staw. Poza tym prowadzone było postępowanie administracyjne dotyczące praw własności do części terenu. Na przełomie ostatnich kilkunastu lat teren ten był kilkakrotnie wystawiany na sprzedaż. Jego cena stopniowo malała z braku zainteresowania potencjalnych nabywców, a w październiku 2022 roku został ponownie wprowadzony na Giełdę Nieruchomości Urzędu Miejskiego z minimalnie niższą ceną wywoławczą.

Informacje uzyskane od magistratu potwierdzają, że teren ten został dokładnie przebadany pod kątem archeologicznym i nie zawiera już żadnych elementów zabytkowych. Oznacza to, że nie będzie potrzeby przeprowadzania dodatkowych badań archeologicznych w przypadku przyszłych inwestycji na tym obszarze.