Zmagania młodych talentów na arenie piłki ręcznej plażowej w Kątach Wrocławskich

Ostatni weekend, to dla Kątów Wrocławskich czas w którym miasto to przemieniło się w centrum polskiej piłki ręcznej plażowej. Stało się to możliwe dzięki organizacji turnieju finałowego Mistrzostw Polski Młodziczek i Młodzików w tej dyscyplinie. Zmagania przyciągnęły 16 czołowych drużyn z różnych stron Polski, które zjechały do miasta na Dolnym Śląsku, aby powalczyć o najwyższe laury. Spośród wszystkich zespołów aż dwa były reprezentantami Kątów Wrocławskich, które zdołały stanąć na podium.

Impreza trwająca dwa dni miała swój początek w piątek od odprawy technicznej. Następnie w sobotę rozegrane zostały mecze eliminacyjne. Do rywalizacji przystąpili zawodnicy z rocznika 2008/2009 reprezentujący kategorie młodziczek i młodzików. Celem zawodników była walka o awans do półfinałów. Po sobocie pełnej emocji, nadszedł czas na niedzielę nie mniej ekscytującą.

Niedziela to dzień decydujących starć – najlepsze drużyny żeńskie i męskie stawiły czoła rywalom najpierw w półfinałach, a potem w wielkim finale turnieju. Całe wydarzenie dostarczyło niezapomnianych przeżyć zarówno dla zawodników jak i widzów, potwierdzając, że piłka ręczna plażowa to dyscyplina pełna emocji i nieprzewidywalnych zwrotów akcji.