Zmagania biegaczy w Nowej Rudzie: Półmaraton Sowiogórski i Sowiogórska Dycha

W malowniczym sołectwie Sokolec, gminy Nowa Ruda, miało miejsce otwarcie sezonu biegowego. To tutaj zainaugurowane zostały 10. edycja Półmaratonu Sowiogórskiego oraz 5. odsłona Sowiogórskiej Dychy. Te sportowe wydarzenia przyciągnęły blisko trzystu miłośników biegania, zarówno z Polski, jak i z Czech. W tym roku, po raz pierwszy w historii zawodów, uczestnicy mieli okazję przemierzać zupełnie nowe trasy, specjalnie przygotowane na terenie gminy Nowa Ruda.

W Sokolcu, miejscu gdzie odbywały się zawody, możemy mówić o prawdziwym potyczce sportowej. W rywalizacji na dystansie 10 km, zwycięzcą okazał się Pavel Brydl – biegacz z czeskiego miasta Trutnov. Natomiast półmaraton padł łupem Jakuba Gorzelańczyka, reprezentującego MKS Siechnice. Pełne wyniki zawodów dostępne są na stronie internetowej organizatora pod adresem https://wyniki.datasport.pl/results3986/indexnew.php.

Zarówno organizacją, jak i logistyką imprezy zajmowało się Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda we współpracy z samą gminą. Zapewnienie odpowiedniego nawodnienia dla uczestników stało się zadaniem wytwórni wody mineralnej Staropolanka z Polanicy, która dostarczała biegaczom niezbędne do wysiłku płyny.