Zakończono budowę kładki nad rzeką Ślęzą we Wrocławiu za 4 miliony złotych

W ostatni weekend, mieszkańcy Wrocławia mogli po raz pierwszy skorzystać z nowo wybudowanej kładki nad rzeką Ślęzą, której koszt realizacji wyniósł 4 miliony złotych. Inwestycja ta, sfinansowana w ramach Polskiego Ładu, stała się istotnym elementem infrastruktury miejskiej, łączącym ze sobą dwie części miasta: osiedle Muchobór Wielki z Muchobórem Małym.

Kładka o długości 30 metrów, wzniesiona ponad Ślężą na przedłużeniu ulicy Francuskiej w Muchoborze Małym i ulicy Trawowej w Muchoborze Wielkim, jest rezultatem inwestycji o wartości 4 milionów złotych, którą sfinansowano ze środków Polskiego Ładu. Informację o tym przekazały władze Wrocławia.

Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia, podczas otwarcia kładki zwrócił uwagę na znaczenie takich inwestycji dla codziennego życia mieszkańców. Jak podkreślił, w bieżącym roku w mieście oddano do użytku wiele inwestycji o różnej skali – od tych kosztujących setki milionów złotych, po mniejsze projekty jak właśnie kładka nad Ślęzą. Zdaniem Sutryka każda z nich ma ogromne znaczenie dla codziennego funkcjonowania wrocławian.