Wypadek drogowy na DK35 koło Wrocławia – dwa auta zderzyły się, dwie osoby hospitalizowane

Niespodziewane zdarzenie drogowe miało miejsce na DK35 w pobliżu Wrocławia, gdzie doszło do kolizji między samochodem dostawczym a osobowym. W wyniku tego niebezpiecznego incydentu, dwie osoby zostały przewiezione do szpitala. Służby odpowiedzialne za badanie okoliczności i zabezpieczenie dowodów są obecne na miejscu wypadku.

Incydent miał miejsce dzisiaj, 29 marca, około godziny 15 na trasie pomiędzy Wojnarowicami a Mirosławicami, znajdującymi się na obszarze powiatu wrocławskiego. Na jednym z łuków Drogi Krajowej nr 35, samochód dostawczy jadący w kierunku Świdnicy nagle zmienił kurs, opuszczając swój pas ruchu i wjeżdżając na przeciwny. To właśnie wtedy nastąpiło czołowe zderzenie z nadjeżdżającym prawidłowo samochodem osobowym.

Młodszy aspirant Rafał Jarząb z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu informuje, że dwie osoby – kierowca samochodu dostawczego oraz pasażer pojazdu osobowego – zostały przewiezione do szpitali we Wrocławiu karetkami pogotowia. Na szczęście ich stan zdrowia nie jest zagrożony. Na początku, na miejsce wypadku wezwano również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Badania alkomatem przeprowadzone przez policję na kierowcach wykazały, że obaj byli trzeźwi.