Współpraca miedziowego potentata KGHM z uczelnią we Wrocławiu: Sponsoring dwóch kierunków studiów

Jedna z największych firm miedziowych, KGHM, podjęła decyzję o podjęciu patronatu nad dwoma kierunkami edukacyjnymi. Geodezja i kartografia oraz geoinformatyka to dziedziny, które skorzystają na tej współpracy. O formalizacji wieloletniego partnerstwa opowiada profesor Arkadiusz Wójs, rektor uczelni we Wrocławiu:

– To jest sposób działania, który jest praktykowany na całym globie. Firmy, w miejscach gdzie istnieje zapotrzebowanie na wysoko wykwalifikowanych specjalistów, często inwestują w stypendia, angażują się w formowanie programów edukacyjnych i dofinansowują laboratoria. To wszystko po to, aby zapewnić sobie dostęp do odpowiednio wykształconych absolwentów, którzy są dobrze zaznajomieni z działalnością firmy.

KGHM ma konkretny cel, jak wyjaśnia Marek Makuch, dyrektor firmy:

– Naszym zamiarem jest szkolenie kadr, które będą dla nas niezbędne. Chcielibyśmy zaopiekować się tymi kierunkami studiów w szczególny sposób. Chodzi o to, aby studenci mieli możliwość zdobywania praktycznej wiedzy, korzystając z naszych zasobów. Ostatecznym celem jest to, aby po ukończeniu studiów dołączyli do naszego zespołu pracowników.

W ramach współpracy KGHM planuje m.in. tworzyć oferty staży i praktyk, ale także wpływać na kształtowanie programów studiów tak, aby były one jak najlepiej dopasowane do potrzeb firmy.