Nowy rok akademicki na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu został zapoczątkowany w poniedziałek, z przyjęciem niemal 6,5 tys. studentów. Wśród nich znajduje się 2 tys. osób, które dopiero rozpoczynają swoją podróż edukacyjną. Dodatkowo, od tego roku akademickiego uczelnia wprowadza dwa świeże kierunki – pielęgniarstwo i położnictwo, oraz fizjoterapię.
Rzecznik prasowy Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, Monika Kowalska, zaznaczyła, że w bieżącym roku na studia stacjonarne i niestacjonarne uczelnia przyjęła 2 tys. studentów. Nowo przyjęci studenci będą zdobywać wiedzę na dziesięciu różnych kierunkach oferowanych przez sześć wydziałów: farmaceutycznego (farmacja, analityka medyczna, dietetyka), lekarskiego, lekarsko-dentystycznego, nauk o zdrowiu (zdrowie publiczne), fizjoterapii, pielęgniarstwa i położnictwa (pielęgniarstwo, położnictwo, ratownictwo medyczne) oraz na filii Wydziału Lekarskiego w Wałbrzychu.
Kowalska dodała, że Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu oferuje również kształcenie na kierunkach lekarskim i pielęgniarskim prowadzonych w języku angielskim. Łącznie na tej prestiżowej uczelni w roku akademickim 2024/2025 studiuje blisko 6,5 tys. młodych ludzi.
Dodatkowo, począwszy od nowego roku akademickiego, rozszerzono strukturę uczelni o dwa nowe wydziały – pielęgniarstwa i położnictwa oraz fizjoterapii.
Podczas uroczystej inauguracji roku akademickiego, rektor Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, prof. Piotr Ponikowski, podkreślił, że w nadchodzącym roku akademickim planowane jest zintensyfikowanie współpracy między interdyscyplinarnymi zespołami uczelnianymi.