Wrocławski Teatr ZAR świętuje dwudziestolecie swojej działalności

Teatr ZAR, z siedzibą przy wrocławskim Instytucie Grotowskiego, ma powód do świętowania – dokładnie dwadzieścia lat temu rozpoczął swoją działalność. Na przestrzeni tych lat udało mu się zdobyć międzynarodowe uznanie, czego dowodem jest entuzjastyczne przyjęcie przez krytyków teatralnych.

Jarosław Fret, dyrektor Instytutu Grotowskiego, z dumą opowiada o charakterystycznym stylu Teatru ZAR, który przyciąga widzów na całym świecie. Według niego, unikalny język teatralny, którego używa ta trupa, jest produktem długotrwałej pracy, a zarazem dowodem na kreatywność i talent twórców.

Aleksandra Kugacz-Semerci, jedna z aktorek zespołu, dzieli się swoimi doświadczeniami związanych z pracą w Teatrze ZAR. Wspomina o licznych spektaklach i wyzwaniach artystycznych, które stanowiły nieodłączną część jej drogi zawodowej.

Z okazji dwudziestolecia Teatru ZAR, w najbliższy weekend zaplanowano specjalne pokazy dwóch spektakli: „Medee/Mojry” i „Anamnesis”. Wszystkie osoby zainteresowane udziałem w tym wyjątkowym wydarzeniu mogą rezerwować bilety za pośrednictwem strony internetowej Instytutu Grotowskiego.