Wrocław: Intensywne prace drogowe po zimie trwają od stycznia 2024

Prace związane z naprawą szkód na drogach wrocławskich, które powstały podczas zimy, rozpoczęły się już pod koniec stycznia 2024 roku i są obecnie w pełnym toku. Od początku tego roku, wydano 195 zleceń na renowacje nawierzchni dróg, których łączna powierzchnia wynosi ponad 7100 metrów kwadratowych. Łączny koszt tych prac to ponad 2,5 miliona złotych. Znajdują się na tej liście miejsca, które już przeszły prace lub będą one przeprowadzone w najbliższym czasie.

W najbliższy wtorek, 13 lutego, do godziny 14:00 prowadzone będą prace naprawcze na jezdni pod wiaduktem przy ulicy Stawowej. Te działania mogą spowodować pewne utrudnienia dla użytkowników tej części drogi.

Ewa Mazur, przedstawicielka prasowa Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta (ZDiUM) we Wrocławiu, informuje: „W tym roku rozpoczęliśmy działania związane z naprawami pozimowych uszkodzeń jeszcze wcześniej niż w minionych sezonach – bo już w styczniu. Od drugiego tygodnia ferii naprawy są realizowane przy użyciu mas bitumicznych na gorąco”.

ZDiUM zachęca mieszkańców do zgłaszania wszelkich ubytków na drogach, które zauważają. Ich służby dyspozytorskie działają całodobowo, przyjmują zgłoszenia i dokonują weryfikacji oraz pomiarów na miejscu, co prowadzi do wystawienia kolejnych zleceń na naprawy.