Weekendowy przegląd pogody dla miasta Wrocławia

Ekspertów ds. klimatu przewiduje, że w nadchodzący weekend temperatura we Wrocławiu będzie oscylować w granicach między 13°C a 24°C. Czy można oczekiwać deszczu? Czy słońce będzie widoczne na niebie? Nasza długoterminowa prognoza pogody dla piątku (04.08.2023), soboty (05.08) i niedzieli (06.08) pomoże Ci umożliwić zaplanowanie weekendu w tym malowniczym mieście.

Synoptycy, analizując dane meteorologiczne, szacują ryzyko opadów na zaledwie 1%. Jak pokazuje długoterminowa prognoza pogody dla piątkowego dnia we Wrocławiu, możemy spodziewać się wiatru o maksymalnej prędkości do 13 km/h. Odczuwalna temperatura, biorąc pod uwagę wpływ wiatru, może wynosić 24°C. Wiatr ma pochodzić z kierunku zachodniego.

Na sobotę specjaliści od prognoz oceniają prawdopodobieństwo wystąpienia opadów na 86 proc. Przewidywana prędkość wiatru, który będzie wiał z kierunku północno-zachodniego, sięgnie do 15 km/h. Noc wydaje się być chłodna – prognozy pokazują, że termometry mogą osiągać wartość 15°C. Indeks promieniowania UV na sobotę wynosi 3, co sugeruje umiarkowane ryzyko przy dłuższym przebywaniu na słońcu. Pamiętaj więc o założeniu okularów przeciwsłonecznych, zakryciu ciała ubraniami oraz ochronie głowy nakryciem. Najlepiej jest unikać bezpośredniego kontaktu ze słońcem w porze największej intensywności promieniowania, czyli w południe – szukaj wtedy cienia.