rower miejski

Rower miejski we Wrocławiu wypożyczysz nawet zimą

Jeszcze do 30 listopada, osoby zainteresowane wypożyczeniem roweru we Wrocławiu mają do dyspozycji 2065 jednośladów. Rower miejski można znaleźć w ponad 200 punktach, znajdujących się w różnych lokalizacjach miasta. Czy po tym terminie będzie można z nich korzystać? Jak sezon zimowy wpłynie na dostępność rowerów miejskich we Wrocławiu?

Mamy dobre wieści dla wszystkich miłośników jazdy rowerowej!

Firma Nextbike Polska ma w planach pozostawienie na sezon zimowy jedną trzecią swoich rowerów. Oznacza to, że zarówno mieszkańcy, jak i turyści będą mogli korzystać z ponad 600 jednośladów tradycyjnych. Co ważne, firma na okres od 1 grudnia 2020 roku do ostatniego dnia lutego 2021 roku, pozostawia na ulicach wszystkie niestandardowe modele! Wśród nich znajdą się modele dziecięce, rowery elektryczne, składaki i tandemy, rowery handbike i towarowe.

Choć pandemia w znacznym stopniu wpłynęła na popularność tego środka transportu, to nadal cieszy się on niemałym zainteresowaniem. W porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku, rower miejski w pierwszej połowie roku 2020 wypożyczany były o połowę rzadziej. Nie mniej jednak to rozwiązanie nadal znajduje wielu zwolenników, dlatego Nextbike Polska pozostawia swoje jednoślady na ulicach Wrocławia aż do wiosny!