Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu ma 2,1 tys. miejsc dla nowych studentów na dziesięciu kierunkach

Po raz kolejny Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu otwiera swoje drzwi dla nowych studentów, oferując w tym roku akademickim aż 2,1 tysiąca miejsc na dziesięciu różnych specjalnościach. Uczelnia posiada również filię w Wałbrzychu, gdzie planuje przyjąć 50 studentów na wydziale lekarskim. Na studia niestacjonarne dostępnych jest ponad 500 miejsc.

Uczelnia podała informacje w komunikacie wydanym w piątek, że zbliżający się rok akademicki przynosi z sobą serię możliwości dla nowych studentów pierwszego roku. Na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu, dostępne są miejsca na dziesięciu kierunkach: lekarskim, lekarsko-dentystycznym, farmacji, analityce medycznej, dietetyce, pielęgniarstwie, położnictwie, ratownictwie medycznym, fizjoterapii i zdrowiu publicznym. Z całej puli miejsc, 1600 jest przeznaczonych na kierunki stacjonarne, natomiast 500 na niestacjonarne.

Filia UMW w Wałbrzychu, która została otwarta w zeszłym roku, cieszy się pozytywną opinią Polskiej Komisji Akredytacyjnej. Kandydaci do studiów lekarskich mają tam do dyspozycji 50 miejsc. Proces rekrutacji będą prowadzić zgodnie z tym samym regulaminem, co na pozostałych kierunkach – podano w komunikacie.

Procedura rejestracji obejmuje uzupełnienie danych, wybór kierunku studiów, wprowadzenie wyników egzaminu maturalnego oraz wniesienie opłaty rekrutacyjnej. Termin na realizację tych kroków upływa 12 lipca.

Piotr Cugier, kierownik Biura Rekrutacji i Badania Losów Absolwentów UMW, poinformował w komunikacie, że w tym roku rekrutacja będzie prowadzona w dwóch etapach. Pierwsza lista osób przyjętych zostanie ogłoszona 2 sierpnia, natomiast ostateczna lista zostanie opublikowana 30 września.