Udział Liliany Lewińskiej w Pucharze Świata w gimnastyce artystycznej zakończony sukcesem

Sofia była gospodarzem prestiżowych zawodów Pucharu Świata w gimnastyce artystycznej, w których brała udział młoda utalentowana reprezentantka UKS Kopernika z Wrocławia, Liliana Lewińska. W konkurencji układ ze wstążką, Liliana wywalczyła piąte miejsce, natomiast z maczugami uplasowała się na szóstej pozycji. Co więcej, zaszczytna druga lokata w klasyfikacji „Queen of the World Cup” przypadła właśnie piętnastoletniej Polce.

Zmagania w ramach Pucharu Świata odbywały się na terenie Sofii, gdzie polska drużyna gimnastyczek osiągnęła znaczący sukces, zdobywając trzecie miejsce. Drużynowe ćwiczenie z trzema wstążkami i dwoma piłkami przyniosło brąz dla naszego kraju. Skład zespołu był bardzo różnorodny – wystąpiły Julia Wojciechowska reprezentująca KSWGA Legion Warszawa, Maria Bałakina, Milena Górska oraz Magdalena Szewczyk z Akademii Leszka Blanika w Warszawie, Madoka Przybylska z UKS Irina Warszawa i Małgorzata Roszatycka z MKS Pogoń Szczecin.

Podczas zawodów zespół z Izraela zdobył najwięcej punktów – 33,100 i tym samym wyprzedził drużynę Bułgarii (32,350 punktów) oraz Polskę (31,900 punktów).

W konkurencji indywidualnej brylowała Liliana Lewińska z UKS Kopernik Wrocław. Zawodniczka pokazała swoje umiejętności w finale układu ze wstążką, gdzie zdobyła piąte miejsce. Nieco niżej, bo na szóstej pozycji uplasowała się w układzie z maczugami.