Uczestnik programu "Ninja Warrior Polska" ginie w katastroficznym wypadku na drodze S5 Wrocław – Poznań

Wielopojazdowa kolizja na drodze ekspresowej S5 pomiędzy Wrocławiem a Poznaniem skończyła się tragicznie. W rejonie Kościana, na terytorium Wielkopolski, doszło do zderzenia pięciu pojazdów – trzech ciężarówek oraz dwóch dostawczych busów. Jeden z samochodów dostawczych został niemal spłaszczony, kiedy znalazł się pomiędzy dwoma ciężarówkami. Dramatyczne sceny były widoczne na fotografiach udostępnionych przez Policję z Wielkopolski. Jak ujawniono później, ofiarą tego straszliwego wypadku był Piotr Zabawski, stolarz z Warszawy, który zdobył rozgłos dzięki swojemu udziałowi w popularnym programie telewizyjnym nadawanym przez Polsat. Mężczyzna w wieku 40 lat zginął na miejscu.

Tragiczny los spotkał uczestnika show Polsatu na drodze ekspresowej S5 łączącej Wrocław z Poznaniem. Piotr Zabawski, stolarz warszawski i 40-letni zawodnik z „Ninja Warrior Polska” w Polsacie, zginął na miejscu po tym, jak auto, którym podróżował, zostało zmiażdżone między dwoma ciężarówkami.

Pojazdy kolidowały jeden za drugim, a Renaultem dostawczym prowadzonym przez Piotra Zabawskiego był przedostatnim w tej serii. Tuż za nim jechał jeszcze jeden tir, prowadzony przez kierowcę z powiatu rawickiego. Ten ostatni nie zdołał zatrzymać się na czas i uderzył z ogromną siłą w busa marki Ranault, który z kolei wcześniej uderzył w kolejny ciężarowy pojazd. Najbardziej poważnie ranni zostali Piotr Zabawski oraz kierowca ostatniego pojazdu. Zabawski, sławny uczestnik programu „Ninja Warrior Polska”, pomimo poważnych obrażeń, został ewakuowany helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala. Niestety, po kilku godzinach od wypadku, mężczyzna zmarł.