Studenckie juwenalia na Tarczyński Arena: dwa dni pełne imprez, koncertów i kolorowego pochodu

Środa (22 maja) była dniem, w którym miały miejsce otwarcie studenckich juwenaliów. Dwa dni niesamowitej zabawy i energii spędzone na koncertach i festynach, które odbyły się na stadionie o nazwie Tarczyński Arena. Zgodnie z wieloletnią tradycją, rozpoczęcie tego wydarzenia poprzedził przemarsz przez miasto, w którym brało udział blisko 2 tysiące młodych osób. Wszystko zaczęło się chwilę po godzinie 12:00, kiedy to uczestnicy pochodu wyruszyli z ronda Reagana, kierując się w stronę placu Wolności, co wiązało się z pewnymi utrudnieniami drogowymi.

Wrocław stał się areną dla przechodzącego pochodu juwenaliowego. Centrum Zarządzania Kryzysowego poinformowało o wystąpieniu pewnych utrudnień w ruchu drogowym tuż po godzinie 12:00, zwłaszcza w rejonie placu Grunwaldzkiego.

Pochód przemierzył trasę prowadzącą przez plac Grunwaldzki, most Grunwaldzki oraz plac Dominikański, docierając ostatecznie do placu Wolności. Tam prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk, dokonał symbolicznego przekazania kluczy do miasta studentom.

Służby porządkowe czuwały nad bezpieczeństwem pochodu, a sytuacja na trasie była na bieżąco monitorowana przez Centrum Zarządzania Kryzysowego.