Straż Graniczna na lotnisku we Wrocławiu zatrzymuje poszukiwanego obywatela Ukrainy

We wrocławskim porcie lotniczym, służby Straży Granicznej dokonały zatrzymania obywatela Ukrainy, który był poszukiwany przez organy ścigania w swoim kraju za przestępstwa rozbojowe. Po interwencji, mężczyzna został przekazany do dyspozycji funkcjonariuszy wrocławskiej policji.

Zdarzenie miało miejsce 7 lutego, w godzinach popołudniowych. W tym czasie, do jednostki Straży Granicznej na terenie Portu Lotniczego Wrocław-Strachowice zgłosił się 27-letni mężczyzna, obywatel Ukrainy. Kontrola danych cudzoziemca przeprowadzona przez strażników granicznych w dostępnych bazach informacyjnych pozwoliła na odkrycie, iż jest on poszukiwany przez ukraiński wymiar sprawiedliwości za popełnienie rozbojów oraz innych poważnych przestępstw.

Jak wyjaśnia Paweł Biskupik z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej, władze ukraińskie wyemitowały na poszukiwanego mężczyznę nakaz aresztowania oraz ekstradycji. Po potwierdzeniu aktualności tych informacji, 27-latek został zatrzymany i następnie przekazany wrocławskim służbom policyjnym. To właśnie one będą odpowiedzialne za procedurę ekstradycji i ostateczne przekazanie cudzoziemca ukraińskim organom ścigania.