Środowy dzień pełen wypadków na autostradzie A4

Początek lipca przyniósł niepokojące wiadomości dla użytkowników autostrady A4. W środę, 5 lipca, między węzłami autostradowymi Wądroże Wielkie i Budziszów doszło do kolizji, w której uczestniczyły dwie ciężarówki. Incydent miał miejsce na 112. kilometrze trasy prowadzącej w kierunku Zgorzelca. Jeden z uczestników zdarzenia odniósł obrażenia. Na skutek tego zdarzenia droga w stronę Zgorzelca została całkowicie zablokowana, co spowodowało duże utrudnienia dla kierowców. W rezultacie nad ranem, o godzinie 4:20, uruchomiono objazd przez Budziszów.

Na miejscu natychmiast rozpoczęto akcję ratowniczą, w której brały udział służby straży pożarnej, policji i pogotowia ratunkowego. Prace nad sprzątaniem jezdni trwały kilka godzin. Zator utrudniał ruch na drogach przez większą część dnia, powodując frustrację wielu podróżnych.

Kiedy sytuacja zdawała się wracać do normy, około godziny 10:30 zaledwie dwa kilometry od miejsca pierwszego wypadku doszło do kolejnego zderzenia. Tym razem cysterna zderzyła się z samochodem osobowym. Niestety, dwie osoby zostały ranne. Na skutek tego incydentu przez dwie godziny blokowany był jeden pas ruchu w kierunku Zgorzelca, a ruch odbywał się jedynie prawym pasem.

Autorzytatywne źródła potwierdziły, że autostrada A4 została ponownie otwarta do ruchu o godzinie 8:30. Utrudnienia dla kierowców wywołane przez dwa wypadki zostały ostatecznie zażegnane.