Specjalna linia tramwajowa T3 dla kibiców na mecz Betard Sparta Wrocław – Platinum Motor Lublin

Zaplanowany na dzień jutrzejszy, a przeniesiony z pierwotnej daty, czyli niedzieli, spotkanie sportowe pomiędzy drużynami Betard Sparta Wrocław oraz Platinum Motor Lublin, skłoniło MPK Wrocław do uruchomienia specjalnego środka transportu. Mowa tu o linii tramwajowej T3, która będzie dostępna tylko tego dnia i ma na celu ułatwienie kibicom dotarcie na mecz.

Trasa tramwaju umożliwi dowóz kibiców prosto do pętli Stadion Olimpijski. Tramwaj T3 rozpocznie swoją trasę na Dworcu Głównym we Wrocławiu, a następnie poprzez ulice Piłsudskiego, Świdnicką, plac Teatralny, Teatralną, Skargi, Oławską, Trauguttą, pl. Powstańców Warszawy oraz most Grunwaldzki dojedzie do Ronda Reagana (peron 2), kontynuując swoją trasę przez plac Grunwaldzki, most Szczytnicki i Różyckiego doprowadzi pasażerów do celu – Stadionu Olimpijskiego. Po zakończeniu meczu droga powrotna będzie prowadziła przez te same ulice z wyjątkiem Skargi i Teatralnej, które zostaną zastąpione przez Kołłątaja.

Tramwaje tej specjalnej linii będą kursować co około 10 minut w godzinach od 18:00 do 19:30. Po zakończeniu meczu tramwaje będą odjeżdżać co 5 minut od około godziny 22:00.