Specjalna komunikacja miejska z okazji wydarzenia „Chwała Mu”

Planowane jest spotkanie o nazwie „Chwała Mu”, które przyciągnie dużą liczbę uczestników. W związku z tym, władze miasta podjęły decyzję o wprowadzeniu modyfikacji w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Celem tych zmian jest ułatwienie uczestnikom zdarzenia przybycie na miejsce oraz powrót do centrum po jego zakończeniu.

Na potrzeby eventu zostanie uruchomiona specjalna linia tramwajowa T1. Tramwaje na tej linii będą kursować od godziny 13:30 do 15:30, co około 10 minut. Trasa linii prowadzić będzie od Dworca Głównego, przez ulice Piłsudskiego, Kołłątaja, Teatralną, Widok i Kazimierza Wielkiego, a następnie przez plac Jana Pawła II, most Sikorskiego, ulice Dmowskiego, Długą, Starogroblową i Popowicką do pętli Tarczyński Arena (Królewiecka).

Powrót również będzie realizowany linią T1 i obejmować będzie trasę od pętli Tarczyński Arena (Królewiecka) przez ulice Pilczycką, Popowicką, Starogroblową, Długą, Dmowskiego i Jagiełły, następnie przez most Sikorskiego do Podwala. Stamtąd trasa będzie prowadzić przez plac Jana Pawła II, Podwale, ulicę Piłsudskiego i plac Legionów z powrotem do Dworca Głównego. Ostatni tramwaj na tej linii odjedzie z Dworca Głównego o godzinie 15:30.