Rozpoczęcie sezonu wakacyjnego przez entuzjastów motoryzacji we Wrocławiu

Grupa o nazwie „Wrocław Illegal Night”, znana z pasji do motoryzacji, zaplanowała wydarzenie mające na celu symboliczne rozpoczęcie okresu wakacyjnego. Mimo iż nazwa grupy może sugerować nielegalną działalność, ich przedstawiciele zdecydowanie podkreślają, że są przeciwnikami łamania przepisów ruchu drogowego. Ich głównym zamysłem jest tworzenie miejsca dla ludzi o podobnych zainteresowaniach.

Zaplanowane spotkanie odbyło się w wieczór sobotni, 1 lipca. Uczestnicy bawili się przez całą noc, co świadczyło o udanej imprezie. Jednakże niespodziewanie sytuacja wymknęła się spod kontroli i miłośnicy motoryzacji zaczęli zachowywać się nieodpowiednio.

Uczestnicy spotkania postanowili zablokować ruch na jednym z kluczowych punktów komunikacyjnych miasta – moście Rędzińskim, który jest częścią obwodnicy autostradowej Wrocławia na trasie A8. W sieci pojawiły się nagrania dokumentujące to wydarzenie. Możemy na nich zobaczyć spory korek oraz zaniepokojonych kierowców, którzy byli zmuszeni opuszczać swoje pojazdy.