Rewolucja komunikacyjna na ulicy Rogowskiej

Zaplanowano istotne zmiany w infrastrukturze miejskiej, które zrewolucjonizują system transportu publicznego w okolicach ulicy Rogowskiej. Wszystko to ma na celu poprawę dostępności komunikacji miejskiej dla mieszkańców i zwiększenie wygody przemieszczania się po mieście. Zgodnie z planem, prace mają rozpocząć się już za miesiąc.

Na trasie o długości prawie dwóch kilometrów zostaną położone nowe tory tramwajowe. Projekt obejmuje również budowę pętli tramwajowej, która znajdować się będzie w bliskim sąsiedztwie stacji kolejowej. Dzięki temu pasażerowie będą mogli łatwo przesiadać się między różnymi środkami transportu.

Ponadto, w ramach projektu planowane jest utworzenie parkingu typu „park and ride” z 70 miejscami parkingowymi. Ta inwestycja ma na celu zachęcić osoby korzystające z samochodów do przesiadki na środki komunikacji miejskiej, co przyczyni się do zmniejszenia korków w mieście.

W planach znajduje się również budowa czterech par przystanków autobusowo-tramwajowych. Nowe przystanki z pewnością poprawią dostępność komunikacji publicznej dla mieszkańców tej części miasta i sprawią, że podróżowanie będzie bardziej efektywne i wygodne.