Przyroda czaruje kolorami na Dolnym Śląsku: Odkryj Kolorowe Jeziorka w Rudawach Janowickich

Na terenie Rudawskiego Parku Krajobrazowego, w miejscowości Wieściszowice na Dolnym Śląsku, znajdują się Kolorowe Jeziorka – jedno z najbardziej pociągających i urokliwych miejsc regionu. To lokalizacja, która zdecydowanie ilustruje niezwykłe przemiany, jakie są w stanie dokonać siły natury na obszarach porzuconych przez człowieka. Tego 7 sierpnia, sobotniego dnia, wielu turystów postanowiło odwiedzić to bajeczne miejsce. Zapraszamy do obejrzenia niesamowitych zdjęć!

Kolorowe Jeziorka mają swoją historię ukrytą w przeszłości XX wieku. Dawniej na ich terenie funkcjonowały niemieckie kopalnie pirytu. Gdy jednak złoża surowca się wyczerpały, miejsce to zostało opuszczone. Z czasem wyrobiska zaczęła zalewać woda, zmieniająca barwę w zależności od różnorodności chemicznej podłoża. W rezultacie powstały takie cuda natury jak Żółte Jeziorko, Purpurowe Jeziorko, Błękitne Jeziorko oraz Zielone Jeziorko. Nie bez powodu ta malownicza lokalizacja została wybrana jednym z cudów Polski w plebiscycie National Geographic.

Wstęp na obszar Kolorowych Jeziorek jest całkowicie darmowy. Aczkolwiek należy pamiętać, że za pozostawienie samochodu na pobliskim parkingu trzeba uiścić opłatę, która wynosi od 5 do 10 złotych za dobę.

Dojazd do Kolorowych Jeziorek jest najłatwiejszy od strony miejscowości Marciszów, skręcając z drogi numer 328. Szereg drogowskazów prowadzi do parkingów. Podróżujący z Legnicy czy Wałbrzycha mogą oczekiwać, że dotrą na miejsce w ciągu około 50 minut.