Przegrana drużyny siatkarskiej AZS AGH Kraków z Gwardią Wrocław podczas 9. kolejki Tauron 1. Ligi

Dnia 11 listopada 2023 roku, odbył się mecz siatkarski na terenie AZS AGH Kraków w ramach 9. kolejki Tauron 1. Ligi. Niestety dla gospodarzy, przeciwnik, czyli drużyna Gwardia Wrocław, okazał się silniejszy, wygrywając spotkanie wynikiem 3:1. Spotkanie było pełne nieprzewidywalnych momentów, szczególnie podczas końcowych fragmentów trzech pierwszych setów, które zakończyły się grą na przewagi.

Mecz zakończył się wynikiem AZS AGH Kraków – Gwardia Wrocław 1:3, przy czym sety zakończyły się wynikami 30:32, 26:28, 31:29 oraz 21:25. Skład drużyny krakowskiej tworzyli Bakaj, Peryt, Kraut, Tokajuk, Oziabło, Putkowski oraz Dereń w roli libero. Na ławce rezerwowych znajdowali się Świdroń, Wiśniewski, Komar oraz Curzytek. Gwardia natomiast wystawiła zawodników takich jak Biliński, Godlewski, Maruszczyk, Rakowski, Śliwka, Uszok oraz Mihułka pełniącego rolę libero. W rezerwie byli Kuźmiczonek, Lubaczewski oraz Pakos.

Podczas pierwszego setu siatkarze z Krakowa nie wykorzystali pięciu setboli, w tym dwóch od stanu 24:22, co skutkowało przegraną na przewagi. Następna partia również nie była udana dla gospodarzy. Mimo trzech piłek setowych krakowianie nie byli w stanie poprawić swojego wyniku, brakowało im skuteczności w kluczowych momentach końcówki.