Przedmeczowy raport statystyczny: Stal Mielec kontra Śląsk Wrocław w 4. kolejce PKO BP Ekstraklasy

W najbliższym meczu 4. kolejki ligi piłkarskiej PKO BP Ekstraklasy drużyna Śląska Wrocław stanie do rywalizacji na wyjeździe przeciwko piłkarzom Stali Mielec. To spotkanie ma szczególne znaczenie, pamiętając o poprzednim sezonie, kiedy to Stal Mielec sprawiła wrocławianom sporo problemów – raz pokonując ich na własnym boisku, a raz zmuszając do podziału punktów na Tarczyński Arenie. Jak potoczą się losy tego spotkania? Odpowiedź uzyskamy 12 sierpnia, w dniu rozegrania meczu. Przygotowaliśmy dla Państwa statystyczną analizę przed tym spotkaniem.

Reprezentanci Stali Mielec w trzech pierwszych meczach obecnego sezonu odnieśli dwa remisy i jedną porażkę. Do swojego dorobku punktowego dodali dwa „oczka” zdobyte na własnym terenie podczas spotkań z Cracovią oraz Piastem Gliwice. W ostatnim meczu, który odbył się w poniedziałek, ekipa prowadzona przez Kamila Kieresia musiała uznać wyższość beniaminka Ekstraklasy – Puszczy Niepołomice, z którą zmierzyli się na jej terenie. Pomimo przegranej warto podkreślić fakt, że Stal Mielec dominowała podczas większości czasu gry, co przejawiało się w większym posiadaniu piłki, realizacji większej liczby podań oraz strzałach na bramkę rywala.

Porównanie wyników Śląska Wrocław i Stali Mielec w aktualnym sezonie może być nieco skomplikowane przez fakt, że drużyna z Wrocławia rozegrała o jeden mecz mniej. Zespół ten miał zmierzyć się z Pogonią Szczecin w trzeciej kolejce PKO BP Ekstraklasy, jednak spotkanie to zostało przełożone ze względu na udział Portowców w rozgrywkach pucharowych na arenie europejskiej.