Przebudowa zaniedbanych podwórek w Złotoryi: Inwestycja oczekiwaną przez społeczność

W mieście Złotoryi można zaobserwować szereg prac związanych z remontem zaniedbanych podwórek. Od utwardzania nawierzchni, poprzez budowę dodatkowych miejsc parkingowych, aż po instalację nowych ławek. Nie brakuje również miejsca dla zazielenienia – nowe rośliny stają się istotnym elementem tych przestrzeni.

Paweł Kulig, który pełni funkcję zastępcy burmistrza Złotoryi, podkreśla, że jest to jedna z największych inwestycji miejskich, której koszt wynosi blisko 7 mln złotych. Prace są rozproszone po różnych częściach miasta, co stanowi wyzwanie organizacyjne dla urzędu. Mimo to, projekt cieszy się dużym poparciem społeczeństwa i został przygotowany w oparciu o oczekiwania mieszkańców miasta.

Same inwestycje są niezwykle istotne dla mieszkańców Złotoryi, którzy doceniają przeprowadzone prace i widzą w nich duże ulepszenie swojego otoczenia. Na ten temat wypowiedziała się jedna z lokalnych mieszkanek: „Podwórka pięknie zostały odnowione. Teraz zamiast ruin, możemy podziwiać ładnie zaaranżowane przestrzenie. O wiele przyjemniej jest patrzeć na zieloną trawkę i ławkę niż na śmietnik”.

Od czerwca urzędnicy podjęli się odnowienia dziewięciu takich miejsc. W planach są jeszcze remonty kolejnych siedmiu podwórek, zarówno w centrum miasta, jak i na osiedlach mieszkaniowych. Konsultacje z mieszkańcami, dotyczące lokalizacji kolejnych inwestycji, mają się odbyć na przełomie września i października.