Przebudowa ulicy Dolnobrzeskiej we Wrocławiu – inwestycja warta 9 mln zł

Wrocławski odcinek ulicy Dolnobrzeskiej, liczący 320 metrów, wkrótce będzie dostępny dla ruchu drogowego. Chociaż przebudowa doprowadziła do istotnej zmiany oblicza tej arterii komunikacyjnej, kierowcy i piesi muszą jeszcze przez jakiś czas mierzyć się z utrudnieniami w ruchu. Przewidywany termin zakończenia prac to niespełna dwa miesiące.

Niezmiernie istotna dla lokalnej społeczności modernizacja i remont ulicy Dolnobrzeskiej jest już od dłuższego czasu punktem centralnym miejscowych działań inwestycyjnych. Początek prac na tym obszarze datuje się na środek lipca 2023 roku. Choć wartość inwestycji mogłaby sugerować znacznie większy zakres robót, to koszt przebudowy tego stosunkowo niewielkiego fragmentu drogi przekracza 9 milionów złotych.

Jak gwarantują osoby odpowiedzialne za projekt, prace nad skrzyżowaniem ulic Dolnobrzeskiej, Krępickiej, Wolskiej oraz Eluarda są już w zaawansowanej fazie wykonania.

Krzysztof Świercz z Wrocławskich Inwestycji podkreśla, że wykonano już szereg kluczowych elementów tego przedsięwzięcia. Przeprowadzono prace związane z modernizacją systemu odwodnienia wodociągów, sieci kanalizacji sanitarnej oraz budową nitki MKT. Ponadto, zainstalowano nowe oświetlenie drogowe, a także założono i odtworzono pasy zieleni przy drodze.