Promocja oficerów w Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu

W minioną sobotę, we Wrocławiu, minister obrony narodowej uczestniczył w uroczystości promocji oficerów wrocławskiej Akademii Wojsk Lądowych. Mariusz Błaszczak zwrócił uwagę na to, że ponad 430 nowo awansowanych oficerów posiada znakomite przygotowanie do pełnienia służby w polskim wojsku, dowodzenia oddziałami oraz brania odpowiedzialności za swoich żołnierzy.

Błaszczak zaznaczył, iż Siły Zbrojne RP zyskują na sile dzięki takim wydarzeniom. Ponad 430 osób otrzymało awans na pierwszy stopień oficerski. Większość z nich ukończyła studia stacjonarne na wrocławskiej Akademii Wojsk Lądowych, ale byli również absolwenci kursów oficerskich organizowanych przez inne jednostki Wojska Polskiego, włącznie z Wojskami Obrony Terytorialnej (WOT). Minister podkreślał wagę wzrostu liczebności dla naszego wojska.

Dodatkowo, Błaszczak porównał obecną sytuację edukacji wojskowej z tą sprzed kilku lat. Jego zdaniem, w 2015 roku liczba miejsc dla pierwszorocznych studentów na wszystkich czterech uczelniach wojskowych była mniejsza niż obecnie tylko na wrocławskiej AWL. Minister zaznaczył, że liczba miejsc na uczelniach wojskowych wzrosła ponad czterokrotnie. Zauważył także, że zwiększono nakłady finansowe przeznaczone na rozbudowę tych uczelni. Ostatecznym celem resortu obrony jest osiągnięcie liczebności Wojska Polskiego wynoszącej co najmniej 300 tysięcy żołnierzy – podsumował Błaszczak.