Ogień w zabytkowej kamienicy na ulicy Poprzecznej – jedna osoba ranna

Wieczorem 4 lutego, dokładnie o 20.59, doszło do wybuchu ognia w jednym z mieszkań, położonym na pierwszym piętrze kamienicy przy ulicy Poprzecznej 35. W wyniku tego zdarzenia odniosła obrażenia jedna osoba.

Katastrofa miała miejsce w budynku wielorodzinnym, mającym charakter starej kamienicy, usytuowanej przy Poprzecznej 33-35. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Damiana Górkę, oficera prasowego straży pożarnej we Wrocławiu, na miejscu zdarzenia natychmiast zaczęło działać siedem zespołów strażackich. Mężczyzna, który ucierpiał podczas pożaru, został ewakuowany przez strażaków i przekazany pod opiekę medycznego zespołu ratowniczego.

Wszyscy pozostali mieszkańcy budynku musieli oczekiwać na zewnątrz, aż działania straży pożarnej dobiegną końca. Na chwilę obecną trwają czynności związane z przewietrzeniem i oddymieniem pomieszczeń, oraz badanie powietrza pod kątem obecności toksycznych gazów. Jeżeli analizy okażą się negatywne, mieszkańcy zostaną wpuszczeni z powrotem do swoich domów na noc.