Odkryto tożsamość mężczyzny znalezionego martwego na torach we Wrocławiu

Na szlaku kolejowym między stacjami Wrocław Nadodrze a Wrocław Popowice, dokładnie na kilometrze 161, 11 października 2023 roku doszło do tragicznego odkrycia. Policja znalazła tam ciało nieznanego mężczyzny, które od tamtego czasu próbowała zidentyfikować.

Przez pięć miesięcy trwały intensywne wysiłki, aby ustalić, kim był zmarły. Funkcjonariusze policji w ramach śledztwa udostępnili rysopis nieznanego mężczyzny w mediach, licząc na pomoc społeczeństwa.

Sukces nadszedł po kilku godzinach od momentu publikacji rysopisu. Za sprawą zaangażowania mediów i społeczności lokalnej, udało się odnaleźć rodzinę zmarłego mężczyzny. Dzięki temu policja mogła potwierdzić jego tożsamość. Informację tę potwierdziło oficjalne oświadczenie Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu:

„Sekcja Prasowa KWP we Wrocławiu ma zaszczyt poinformować, że ustalenia dotyczące tożsamości mężczyzny, którego wizerunek udostępniliśmy na naszej stronie internetowej (w związku ze śmiertelnym wypadkiem na torach z 11 października 2023 roku), zostały pomyślnie zakończone. Wyrażamy głębokie podziękowania za współpracę i wsparcie w rozpowszechnieniu zdjęcia niezidentyfikowanego mężczyzny. Dzięki tej akcji udało się odnaleźć rodzinę i ustalić tożsamość ofiary.”