Odblokowano autostradę A4 po kolizji między Kostomłotami a Kątami Wrocławskimi

Po wypadku, do którego doszło w sobotę, odcinek autostrady A4 prowadzący do Wrocławia pomiędzy węzłami Kostomłoty i Kąty Wrocławskie został ponownie udostępniony dla ruchu. Incydent, który zakończył się zderzeniem trzech samochodów osobowych, na chwilę zablokował to ważne ciąg komunikacyjne. Obecnie, na drodze trwa jeszcze proces usuwania zatoru, którego długość szacuje się na blisko 10 kilometrów.

To tragiczne zdarzenie miało miejsce tuż po godzinie 14:00 na 127. kilometrze autostrady A4, kierującej do Wrocławia. W wyniku kolizji trzech samochodów osobowych, trzy osoby doznały obrażeń. Ratownicy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego zostali wezwani na miejsce zdarzenia, gdzie przeprowadzili lądowanie swojego helikoptera.

Na wstępie, trasę w kierunku Wrocławia całkowicie zablokowano. Jednak już po kilku godzinach, jak informował dyżurny Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad po godzinie 17:00, ruch na tej części autostrady odbywał się już prawym pasem. Teraz, droga jest już w pełni dostępna dla podróżujących, a służby porządkowe koncentrują się na likwidacji zatoru powstałego po wypadku.