Nowoczesny pawilon dla flamingów już otwarty w Zoo Wrocław – inwestycja za 2 miliony złotych

W Ogrodzie Zoologicznym we Wrocławiu, miłośnicy pięknej i egzotycznej przyrody mogą teraz podziwiać flamingi przez cały rok. Został tutaj bowiem oddany do dyspozycji zwiedzających nowo wybudowany, całoroczny pawilon przeznaczony specjalnie dla tych pięknych ptaków. Inwestycja w pawilon pochłonęła około 2 miliony złotych.

Populacja flamingów w wrocławskim zoo jest obecnie liczbą 52 egzemplarzy. Do tej pory ptaki te były zmuszone do przeprowadzek w sezonie zimowym. Nowa inwestycja zapewniła im jednak możliwość mieszkania na stałym, całorocznym wybiegu. Pracownicy Ogrodu Zoologicznego donoszą, że flamingi bez problemu zaaklimatyzowały się w nowym miejscu i cieszą się z możliwości korzystania ze stawu umiejscowionego w pawilonie.

Robert Strasenburg, kierownik Wydziału Ptaków w Zoo Wrocław, tłumaczy, że kluczowe dla hodowli flamingów jest posiadanie zadaszonego, całorocznego stawu, który może być zasolony w razie potrzeby. Flamingi, w swoim naturalnym środowisku, żerują przede wszystkim w zbiornikach słonowodnych. Woda o takim składzie ma również pozytywny wpływ na kondycję ich nóg.