MPK Wrocław aktywnie poszukuje kierowców: kobiety również zachęcane do składania aplikacji

MPK w mieście Wrocław jest obecnie w trakcie intensywnej rekrutacji na stanowisko kierowcy autobusów, z uwzględnieniem również szkoleń dla osób wyłonionych w procesie. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez przedstawicieli MPK, zawód kierowcy autobusowego nie jest już tylko domeną męską – kobiety są również mile widziane do przyłączenia się do zespołu.

Aktualnie, wrocławski przewoźnik miejski zatrudnia ponad tysiąc kierowców i około siedmiuset motorniczych, którzy codziennie przewożą pasażerów komunikacji miejskiej. Jednak, ze względu na rosnące potrzeby i wymagania, MPK postanowiło rozpocząć kolejną rekrutację i szkolenia na okres wakacyjny.

Natalia Dera, pracująca jako kierowca autobusu od 11 lat, podkreśla dla Gazety Wrocławskiej, że praca ta jest pełna odpowiedzialności ale zarazem ciekawa dla osób z pasją do prowadzenia dużych pojazdów. Dera marzyła od dziecka o zostaniu kierowcą ciężarówki. Miłość do autobusów była tak wielka, że zdecydowała się na tatuaż wzorowany na jednym z nich.