Możemy podziwiać makietę kolejową w skali H0 na dworcu Wrocław Główny

W Sali Sesyjnej, znajdującej się na terenie dworca Wrocław Główny, Klub Sympatyków Kolei we Wrocławiu przygotował niezwykłe przedsięwzięcie. Miejsce to stało się domem dla imponującej makiety kolejowej, stworzonej w skali H0 (1:87). Wydarzenie to stanowi niepowtarzalną okazję dla każdego, kto pragnie doświadczyć niesamowitego spektaklu – miniaturowej kolejki w ruchu, a także zrozumieć sztukę modelarstwa. Równocześnie będzie można zobaczyć realistyczne modele taborów kolejowych, zarówno tych współczesnych, jak i tych, które już nie kursują na codziennych trasach.

Sekcja modelarska wspomnianego stowarzyszenia przygotowała prezentację makiety na żywo, która składa się z ponad 35 modułów – co przekłada się na tą samą liczbę metrów. Jest to znaczna rozbudowa w porównaniu do poprzedniej prezentacji Klubu podczas ostatniej nocy muzeów. Na makiecie będą mogliśmy obejrzeć realistyczną rekonstrukcję taboru kolejowego, obejmującego różne epoki modelarskie, od III do VI – licząc od lat 60. aż do teraźniejszości.

Makieta będzie zawierała różne typy wagonów towarowych i pasażerskich, a także spalinowozy, elektrowozy i parowozy wyposażone w generatory dymu i emitujące realistyczne dźwięki. Wśród przedstawionych na makiecie elementów znajdziemy również wiernie odwzorowany krajobraz, w tym stację Głuszyca, która jest elementem malowniczej linii kolejowej nr 286 Kłodzko Główne – Wałbrzych Główny. Dodatkowo makieta prezentuje stację techniczną. Obie stacje zostały wyposażone w panele sterownicze imitujące prawdziwe panele nastawni kolejowych, co umożliwi uczestnikom bliższe zaznajomienie się z procesami ruchu kolejowego oraz manewrami, które mają miejsce w rzeczywistości.