Między Łagiewnikami a Niemczą doszło do groźnej kolizji. Zablokowana droga krajowa DK8 na Dolnym Śląsku

W ostatnią sobotę, na odcinku drogi krajowej DK8 położonej w regionie Dolnego Śląska, miało miejsce poważne zdarzenie drogowe. Konkretnie, do zderzenia przyszło pomiędzy busem a samochodem osobowym. Niestety, w wyniku tego tragicznego incydentu, trzy osoby zostały uwięzione we wraku jednego z pojazdów. Na miejscu działał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (LPR). Droga łącząca Wrocław i Kłodzko była z powodu zdarzenia nieprzejezdna w obu kierunkach.

Nieszczęśliwy wypadek miał miejsce tuż przed godziną 9:00 w sobotę (23 marca). Konkretnie, na dolnośląskiej trasie DK8, pomiędzy miejscowościami Łagiewniki a Niemcza, doszło do czołowego zderzenia dwóch pojazdów – samochodu osobowego oraz busa. Zgodnie z informacjami uzyskanymi od reportera Gazety Wrocławskiej, wygląda na to, że kierujący samochodem osobowym marki Volvo niespodziewanie zjechał na drugi pas ruchu, co doprowadziło do kolizji z nadjeżdżającym z naprzeciwka busem marki Peugeot.

Trzy osoby znajdujące się w samochodzie osobowym zostały uwięzione w środku pojazdu wskutek zderzenia. Aby je uwolnić, strażacy musieli skorzystać z przecinaka hydraulicznego. Kierowca osobówki został przetransportowany śmigłowcem LPR do najbliższego szpitala. Pozostała dwójka pasażerów została zabrana karetką z miejsca wypadku. Także kierujący busem doznał obrażeń w wyniku tej kolizji.