Miasto wyszło z propozycją strefy czystego transportu

Władze Wrocławia zdecydowały się podjąć odpowiednie kroki, mające na celu wyeliminowanie dużej ilości zanieczyszczeń. Ma się to udać dzięki tzw. strefom czystego transportu. Wyznaczono je na podstawie przyjętych wcześniej kryteriów. To na ich podstawie będzie wiadome, które pojazdy mogą znajdować się w określonej przestrzeni.

Wrocław to nie pierwsze miasto, które wcieliło ten pomysł w życiu, ale wciąż jest jednym z pionierów. Uprzedziły go jedynie Kraków i Warszawa, w których już od jakiegoś czasu stosuje się podobne rozwiązania.

Strefy czystego transportu. Co tak naprawdę oznaczają?

Władze stolicy Dolnego Śląska wzięły się porządnie za zbadanie floty pojazdów oraz oszacowanie poziomu emitowanych przez nie spalin. To pozwoliło wybrać kryteria co do wjazdu w określone strefy.

Tego typu akcje mają na celu uczynić Wrocław bardziej ekologicznym i dobrym do życia miastem.

Wrocław dba o transport publiczny

Nie da się ukryć, że miasto Wrocław robi bardzo dużo dla polepszenia lokalnego transportu publicznego. Niedawno pisaliśmy o 24 nowych tramwajach, które dołączyły do wrocławskiej floty. Dzięki takim inwestycjom komunikacja miejska staje się dużo bezpieczniejsza i sprawniejsza.