Masa Krytyczna ponownie na ulicach Wrocławia

Organizatorzy Masy Krytycznej planują kolejną manifestację na wrocławskich ulicach, która odbędzie się w najbliższy piątek, 29 września. Celem tego wydarzenia jest przyciągnięcie uwagi mieszkańców Wrocławia do potrzeb cyklistów, a także przekonać ich do poparcia rowerowego projektu nr 82 w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego.

Biuro miasta Wrocławia uprzedza, że w związku z przejazdem Masy Krytycznej jak co roku można spodziewać się pewnych zakłóceń w normalnym funkcjonowaniu ruchu drogowego w centrum miasta. Organizatorzy tego eventu przewidują uczestnictwo około 300 entuzjastów dwóch kółek.

Grupa cyklistów, które stoi za organizacją tego przejazdu, ma na celu podkreślić kwestie i wyzwania, z którymi borykają się codziennie rowerzyści. Ponadto pragną zachęcić mieszkańców miasta do oddania swojego głosu na wymieniony wcześniej projekt Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Projekt ten, popierany przez członków Masy Krytycznej, proponuje dodanie nowych pasów rowerowych na ulicy Świdnickiej.