martyna wojciechowska

Martyna Wojciechowska pomaga we Wrocławiu

Martyna Wojciechowska pomaga także Wrocławianom

Martyna Wojciechowska to znana polska podróżniczka i dziennikarka, która swoją popularność zawdzięcza produkcjom TVN. Najbardziej znaną była „Misja Martyna”, choć niedawnym hitem z jej udziałem był program „Kobieta na krańcu świata”. W swoim programach pani Martyna zwiedza dalekie kraje, ukazując w nich różne problemy społeczne. W tym drugim programie skupiła się na problemach kobiet z dalekich krajów, których sytuacja diametralnie różni się od tych w obrębie cywilizacji europejskiej.

Wojciechowska nie tylko na krańcu świata

Martyna Wojciechowska nie tylko zajmuje się problemami społecznymi w egzotycznych rejonach świata. Bierze ona również udział w akcjach charytatywnych na terenie kraju, takich jak „Kupując Pomagasz”. Akcję tę zorganizowała jej fundacja UNAWEZA we współpracy ze sklepem Frisco.pl. Chodzi w niej o to, aby okazać wsparcie bezdomnym rodzinom, sierotom a także samotnym matkom. Beneficjentami tej akcji mogą zostać też inne osoby, znajdujące się w trudnej sytuacji. Udało się okazać wsparcie także mieszkańcom Wrocławia i okolic.

Na czym polega akcja?

Sednem akcji „Kupując Pomagasz” jest okazanie pomocy w postaci produktów pierwszej potrzeby. Produkty, o których mowa, przekazuje sklep Frisco.pl. Co się dzieje z tymi produktami i gdzie one trafiają? W rozdawaniu pośredniczą warszawski i wrocławski Bank Żywności. Dzięki nim możemy być pewni, że wszystkie produkty trafią tam gdzie powinni. A kto powinien otrzymać racje żywności? Na pewno osoby, które samotnie wychowują dziecko, same mając trudno sytuację zawodową. Zwłaszcza w czasach pandemii, gdzie ludziom dosłownie odbiera się pracy wskutek arbitralnych decyzji rządu.

Kilka organizacji z Wrocławia dołączyło do akcji, aby szerzyć dobro i pomagać ludziom. wśród tych organizacji znajdują się Stowarzyszenie Pierwszy Krok, Stowarzyszenie Misja Dworcowa oraz Zespół Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych Dziecięcy Dom. Karolina Mieczkowski, kierowniczka Frisco.pl, nie kryje uradowania. Bardzo cieszy się, że akcja, która na początku miała charakter lokalny, przyjęła takie rozmiary. Dzisiaj poszerzono jej działanie na Wrocław, a kto wie, jak daleko ona zajdzie.

Martyna Wojciechowska – działalność charytatywna

Podróżniczka angażuje się w tę akcję już od samego jej początku. Inicjatywę podjęcto w 2019 r., gdy Fundacja UNAWEZA oficjalnie rozpoczęła współpracę z Frisco.pl. Organizatorom w bardzo ciekawy sposób udało się połączyć działalność charytatywną z marketingiem. Wykorzystano do tego jeden z najbardziej typowych zabiegów promocyjnych czyli rabat. Otóż robiąc zakupy na Frisco.pl możemy wpisać kod „UNAWEZA”, który obniży koszt zamówienia o 10 zł. Następnie Frisco.pl przesyła 10 zł na rzecz Fundacji UNAWEZA. Pieniądze te wykorzystuje się na rzecz podopiecznych fundacji.

Można również zarzucić Martynie Wojciechowskiej, że głoszenie niektórych jej poglądów może być szkodliwe społecznie. Chociażby mniej krytyczni odbiorcy mogą przez jej działalność odnieść wrażenie, że sytuacja kobiet w Polsce jest analogiczna do tej na Bliskich Wschodzie czy niektórych państwach afrykańskich. Pani Martyna poparła również działalność stowarzyszenia Strajk Kobiet, które wprost twierdzi, że w Polsce kobiety są uciskane i odbiera się im prawa. Mimo to nie da się odmówić podróżniczce, że sedno jej działalności nie jest przesiąknięte ideologicznie i naprawdę pomaga ona potrzebującym.